Neler yeni

Metin2 Hwid BAN Sistemi, HDD Ban 1

23 May 2022
62
1
8
31
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce çok HDD ban sistemi paylaşıldı, hiç birisi çalışmıyor. Herkes her filesten de her şeyi sökemiyor haliyle. Sistemin mantığı basit aslında, her bilgisayar için bir KEY oluşturuyor ve bu KEY'e ban atıyor. Kullanıcı ban yedikten sonra 1 kere /dc atmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca Hwid için bilgisayarın HDD sinin serial key almıyor, bu serial keyden o bilgisayara özel bir KEY oluşturduğu için kullanıcı HDD Serial değiştirse dahi oyuna o bilgisayar ile ASLA erişim sağlayamıyor.

Oyuncu oyuna girer,
Oyuncuya özel key oluşturur,
O key'e ban atarsınız. Kullanıcı bu KEY'e erişemez, değiştiremez. Random oluşturur.

Ben yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum, aşabileni daha görmedim. Ayrıca sistem paylaşılanlardan farklı, bir kaç düzeltme yaptırıldı ücretli bi şekilde.
Daha çok söktüğünüz fileslerden farklı çalışır sistem. Kalkıp mysql'i Ekran kartı key, işlemci key, hdd key gibi şeyleri alıp mysql'e gereksiz bilgileri yazmaz. Bu tek bir key oluşturur ve o key'i yasaklar. (Yeni sistemlerde zırt keyi, pırt keyi diye görüyoruz. Gerek yok :))

Kurulum içinde mevcuttur.

İçerisin de,

hwid_ban.sql 'i account tablonun içerisine atıp

1598954242982.png

Seçerek Start diyip yükleyin.

Devamında ;

Account'u açın.

1598954283079.png

Design table'a tıklayın ve add field diyin

1598954317227.png

1598954340416.png

Hwid yazan satırda ki gibi bilgileri doldurun ve save diyin, ben olduğu için hwid2'de oluşturdum.
Devamında account tablosuna hwid gelecektir ve insanlar oyuna girdikçe;

1598954369089.png

Bilgileri bu şekilde yazacaktır.

Peki ya manuel nasıl ban atacağız? Bilgisayar engelleyeceğiz?

Account kısmından hwid_ban tablosunu açın

Account tablosundan ban atacağınız kişinin Hwid adresini kopyalayın ve
Bu şekilde yazın;

1598954403747.png

Devamında kayıt ettiğiniz de, kişiye DC attığınız da bir daha asla oyuna giremeyecektir.
K.adı asklhslkahkja
Şifre alkshklsah yazsa sallamasyon şeyler bile doldursa asla oyuna giremez, hesabınız engellenmiştir der.

Hwid_ban SQL'sin de ID kısmı önemli değil, sıralamayı temsil ediyor. Önemli olan kısım hwid kısmıdır.
Ben ID kısmını 1-2-3-4-5 diye sıralama için kullanıyorum.

DL :
Linkleri görebilmek için Turkmmo Forumuna olmanız gerekmektedir.

VT :
Linkleri görebilmek için Turkmmo Forumuna olmanız gerekmektedir.

Ayrıca bu sisteme özel olarak yazdığım php tabanlı ;

1598954443918.png

1598954470414.png

Direk BAN sistemini de paylaşabilirim :) Konuya gösterilen ilgiye göre bakacağım.

Bu özel panelde, 1 tıkla oyuncuya hem ban atıyorsunuz, hem bilgisayarını engelliyorsunuz. Aynı zamanda açabiliyorsunuzda.
Can alıcı özelliklerinden bir tanesi de, LONCA toplu ban atabiliyorsunuz veya loncadan istediğiniz kişileri seçerek banlayabiliyorsunuz. Yine sistem Hem ban Hem HDD ban atacaktır, bu panel ise bu HDD sistemine özel olarak kodladığım, buna entegreli çalışan bir paneldir.

Bu sisteme uyarlı çalışan Web tabanlı banlama panelini paylaştım erişebilirsiniz.