Neler yeni

Rapor Parası Sorgulama

HULK

TMF Moderatör
Yönetici
Moderatör
8 Nis 2018
111
5
18
26
Değerlendirme - 0%
0   0   0
https://turkmmoforum.com/wp-content/uploads/2023/05/Rapor-Parasi-Sorgulama.jpg

Rapor parası sorgulama hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. PTT rapor parası sorgulama T.C. ile ve SGK rapor parası sorgulama telefon işte detaylar.

Rapor parası sorgulama
günümüzde işverenlerin SGK’ya rapor bildirimi yapması sonrasında rapor parasının yatmaması nedeni ile yapılan bir işlemdir. Rapor parası denilen ödeme devletin işçiye karşı raporlu olduğu süre boyunca yaptığı ödemedir. İşveren ve işçi arasında mevcut bulunan iş sözleşmesi kapsamında yer almayan günlerde işe gelmeyen işçiler eğer rapora sahipse bu rapor işveren tarafından SGK’ya bildirilir.

SGK’ya bildirilen rapor ile birlikte rapor sürecinin tamamı ya da bir bölümü belirlenerek işçinin hesabına yatırılır. PTT aracılığı ile yatırılan rapor paraları hakkında detaylı bilgi ve rapor parası sorgulama kanallarını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Kullanabileceğiniz rapor parası sorgulama kanalları;

  • PTT şubeleri,
  • PTT müşteri hizmetleri,
  • PTT online işlemler,
  • E-devlet,
  • ALO 170.

Rapor parasının günlük bazında ne kadar yatırılacağı SGK tarafından belirlenmektedir. Rapor parası sorgulamak için Alo 170 kanalını da kullanabilirsiniz.PTT Rapor Parası Sorgulama T.C. İle


PTT rapor parası sorgulama T.C. ile yapılabilmektedir. PTT şubelerine giderek doğrudan rapor parasını sorgulamak üzere talepte bulunabilirsiniz. Sorgulama için T.C. kimlik numarası bilginizi paylaşmanız yeterli olacaktır.

PTT şublerinden rapor parasını ilgili hesabınızdan para çekme talebinde bulunarak da doğrudan alabilirsiniz. PTT şubelerini kullanmak yerine telefon ile ya da e-devlet üzerinden de rapor parası yatıp yatmadığı kontrol edilebilmektedir.


SGK Rapor Parası Sorgulama Telefon
SGK Rapor Parası Sorgulama Telefon


SGK rapor parası sorgulama telefon numarası ALO 170 üzerinden yapılabilmektedir. ALO 170 arayarak doğrudan SGK rapor parası sorgusu yaptırmanız mümkün. bunun yanı sıra E-devlet sistemi üzerinden de sorgulama yapılabiliyor. Ancak E-devlet kanalı üzerinden yapacağınız rapor parası sorgulama işlemleri sadece iş göremezlik parası için mümkün olmaktadır.

SGK rapor parası sorgulamak için doğrudan PTT şubelerine giderek T.C. kimlik numarası bilginizi paylaşarak da sorgulama yaptırabilirsiniz.

Rapor Parası Ne Zaman Yatar


Rapor parası işveren tarafından raporun SGK tarafına bildirilmesi üzerinden 15 iş günü içerisinde yatırılmaktadır. Rapor parasının yatırılma sürecinde aracı olarak PTT kullanılmaktadır. PTT üzerinden doğrudan yatırılan rapor parasını alabilirsiniz.

Rapor parasının 2 ay içerisinde alınmaması halinde rapor parası geri alınabilmektedir. Bu nedenle rapor parası yatırıldıktan sonra 2 aylık süreyi geçirmeden parayı çekmeniz gerekmektedir.


yazısı ilk önce üzerinde ortaya çıktı.

turkmmo
 
Üst