Neler yeni

[Uyarı] Virüs yemek istemiyorsanız okuyun!

Punisher

Administrator
Yönetici
Administrator
19 Ara 2016
666
442
93
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Açıklama
Son zamanlarda metin2 hileleri kategorisinde ticaret hilesi, item yang hilesi, bar hilesi gibi saçma sapan şeyler paylaşılmaya başladı. Öncelikle ticaret hilesi yada yang hilesi diye birşey asla yoktur. Bu cahilleri kandırmak ve size virüs atmak isteyenlerin uydurduğu harikulade yalanlarla dolu bir yöntemdir. Öncelikle indirdiğiniz dosyayı sitesine yükleyiniz. Eğer 5'den fazla virüs sonucu gösteriyorsa o dosyayı kullanmayınız çünkü bilgisayarınız için güven teşkil etmeyecektir.

Sıkça Sorulan Sorular
İlk defa hile indiriyorum ne yapmalıyım?:
Deneyim adminlerimizin ve forum görevlilerimizin onayladığı hileleri indiriniz. Bu şekilde asla zarar görmeyeceksiniz. Ayrıca dışında mümkünse asla hile indirmeyin.

Bilgilerim çalındı ne yapmalıyım?: En yakın bilişim suçlarıyla mücadele şubesine başvurarak yada polise giderek durumu anlatın ve şikayette bulunun. Çünkü ülkemizde artık sanal hırsızlık normal birşey olarak görülüyor ve buna göre cezai işlem uyguluyor veya sizleri yönlendirebiliyorlar. Eğer uğradığınız zarar büyükse kendinize iyi bir avukat bularak yüklü miktarda tazminat alma hakkına bile sahip olabiliyorsunuz.

Keylogger yedim ne yapmalıyım?: Hemen programını indirin. Bilgisayarınızı güzelce tarayın. Eğer zararınız büyükse bilgisayarınızı kapatıp sakın dokunmayın. En yakın bilişim suçlarıyla mücadele şubesine başvurarak yada polise giderek durumu anlatın ve şikayette bulunun. Çünkü ülkemizde artık sanal hırsızlık normal birşey olarak görülüyor ve buna göre cezai işlem uyguluyor veya sizleri yönlendirebiliyorlar. Eğer uğradığınız zarar büyükse kendinize iyi bir avukat bularak yüklü miktarda tazminat alma hakkına bile sahip olabiliyorsunuz.

Bilgisayarımda virüs olduğunu düşünüyorum ne yapmalıyım?: Bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünüyorsanız programını indirin. Avast antivirüs dünyaca bir numara seçilmiş bir marka antivirüs olup en güncel virüslere karşı bilgisayarınızı korumanıza olanak sağlar.

Virustotal Taraması
İndirdiğiniz dosyaları her zaman virüs total taraması yapmanız güvenliğiniz açısından şarttır. Eğer adminlerin kontrol etmediği bir dosyayı hileyi indirmek istiyorsanız mutlaka virüstotal taramasını yapmalısınız. Ama virüstotal taraması nasıl yapılır? Diyorsanız sizlere resimlerle anlatalım.

OD2dyD.png

zMREJj.png


GDn1yZ.png
 
Üst